Nowe miejsca handlu produktami rolnymi w Rzeszowie

Zmiany nadchodzą dla rolników z Rzeszowa, którym otwierają się nowe możliwości sprzedaży swoich świeżych produktów. Przewidywane jest, że już na przełomie września i października będą mogli oni korzystać z dwóch dodatkowych punktów handlu. Chodzi o targowisko przy ulicy Dworaka oraz Park Papieski znajdujący się przy alei Armii Krajowej.

Aktualnie, miejscem sprzedaży plonów rzeszowskich rolników są hala targowa na ulicy Targowej, Plac Balcerowicza oraz różne „zielone rynki”, w tym ten położony przy ulicy Staszica. Niemniej jednak, planowane są rozszerzenia tej listy o kolejne dwa punkty.

Pierwsze z nowych miejsc, targowisko przy ulicy Dworaka, będzie dostępne dla rolników w piątki i soboty między godziną 6:00 a 18:00. Drugim miejscem jest Park Papieski, gdzie handel będzie miał miejsce raz na miesiąc, w wyznaczone soboty.

Inicjatywa ta jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Rzeszowa – informuje wiceprezydent miasta, Jolanta Kaźmierczak. Dodaje również, że urzędnicy otrzymywali od rolników podobne sugestie dotyczące organizacji dodatkowych miejsc do handlu żywnością.

W kwestii realizacji tego pomysłu miasto skonsultowało się z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, który regularnie organizuje targi z produktami hodowców i producentów warzyw w Boguchwale. Wiceprezydent Rzeszowa, Krystyna Stachowska, wyraziła nadzieję na pomyślność nowej inicjatywy.