Stal Rzeszów triumfuje w eliminacjach Salt Mine Cup 2024 w Myślenicach

W niedzielę 10 września, młode talenty piłkarskie zmagające się o miejsce w głównym etapie międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup 2024, dostarczyły emocji podczas zaciętych spotkań w myślenickiej części rywalizacji. Stawką była szansa na grę w głównych rozgrywkach, a zwycięstwo przypadło drużynie Stal Rzeszów, która pokonała w decydującym meczu zespół Sportowiec Modlniczka 2:0.

W totalnym zmaganiu 16 drużyn na obiektach Sport Myślenice, młodzi adepci futbolu reprezentowali kluby z różnych poziomów rozgrywkowych – Ekstraklasy, I i II Ligi. Ekipy te zostały podzielone na dwie grupy, gdzie dawały z siebie wszystko w kolejnych meczach stojącym na drodze do awansu do Salt Mine Cup 2024. Pierwsze cztery zespoły z każdej grupy miały szansę powalczyć o zwycięstwo w Finałach A i uzyskanie przepustki do głównego turnieju. Pozostałe drużyny rywalizowały w Finałach B o miejsca od 9 do 16.

Półfinałowe starcia eliminacji obfitowały w emocje. W pierwszym z nich Sportowiec Modlniczka zmierzył się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Po zaciętym meczu, który zakończył się remisem 1:1, o wyniku zadecydowały rzuty karne. Drugie spotkanie pomiędzy Stalą Rzeszów a Cracovią zakończyło się wyraźnym zwycięstwem drużyny ze stolicy Podkarpacia, która pokonała rywali 3:0 pomimo ich dobrej postawy na boisku.