Poszły ranek obfituje w kolizję drogową na rzeszowskim skrzyżowaniu

Rankiem dzisiejszego dnia doszło do niebezpiecznie wyglądającej kolizji drogowej na skrzyżowaniu Lwowskiej i Bałtyckiej w Rzeszowie. W zdarzeniu uczestniczył kierowca jadący citroenem, który uderzył w motocyklistę. Informację o tym incydencie dyżurny z miejskiej komendy policji otrzymał o godzinie 5.35.

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że 49-letni kierowca citroena jumpera, poruszający się ulicą Lwowską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem w czasie skrętu w lewo, na ulicę Bałtycką. Motocyklem marki Honda sterował 41-letni obywatel Jarosławia, który poruszał się prawym pasem ruchu – oznajmiła asp. sztabowy Magdalena Żuk, pełniąca rolę rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Na skutek zdarzenia, motocyklista odniósł obrażenia i musiał zostać przetransportowany karetką do najbliższego szpitala. Z uwagi na kolizję, mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym do godziny 9.

– Aktualnie zablokowany jest jeden z pasów ruchu prowadzących do centrum miasta, jak również wjazd na ulicę Bałtycką – informuje asp. sztabowy Magdalena Żuk.