17 Europejskie Targi Pracy WorkExpo wystartowały w Rzeszowie

Zgodnie z planem, Hala Podpromie w Rzeszowie stała się gospodarzem 17 edycji Europejskich Targów Pracy WorkExpo. Początek imprezy miał miejsce w sobotnie przedpołudnie. Tegoroczne targi gromadzą około 30 eksponujących swoje propozycje pracy firm, które specjalizują się w różnych dziedzinach – od przemysłu, poprzez lotnictwo i motoryzację, aż po sektor finansowy.

W gronie wystawców znajdują się najwięksi pracodawcy z regionu Rzeszowa. Wśród nich warto wymienić takie firmy jak Pratt&Whitney Poland, BorgWarner Rzeszów, Lot Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., oraz Deloitte CE Business Services sp. z o.o. Te korporacje są ciągle otwarte na przyjmowanie nowych pracowników, co potwierdzają prowadzone przez nie rekrutacje.

Jednym z ważnych elementów Targów jest też udział placówek dyplomatycznych. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji oraz UNHCR angażują się w wsparcie uchodźców poszukujących możliwości pracy i pomagają im w odnalezieniu się na rynku pracy.

Dodatkowo, dla tych, którzy rozważają pracę w jednym z uformowanych zawodów, została przewidziana możliwość zapoznania się z procesem rekrutacji do Policji, Straży Granicznej oraz Wojska.