Narodowy Dzień Sportu z rzeszowskim ratuszem – sport, zabawa i charytatywne działania

Podczas obchodów Narodowego Dnia Sportu, władze Rzeszowa zapraszają mieszkańców metropolii Podkarpacia i okolicznych rejonów na sportowe atrakcje. Wydarzenia z tej okazji odbędą się na Stadionie Miejskim ulokowanym przy ulicy Hetmańskiej oraz na bulwarach nadbrzeżnych rzeki Wisłok.

W sobotę 16 września, wspólnie ze Stowarzyszeniem MY, zaplanowano Wielki Bieg Charytatywny o dystansie 5km oraz wydarzenie pod nazwą „Rzeszów Kids Challenge”, które jest biegowym torem przeszkód dedykowanym dla najmłodszych.

Jednym z dodatkowych punktów programu jest eliminacyjny turniej do Mistrzostw Polski w Futbolu Amerykańskim. Gospodarzem rywalizacji będzie drużyna Rzeszów Rockets. Całość wydarzeń będzie miała charakter pikniku charytatywnego, z licznymi atrakcjami dla dzieci. Cały dochód zebranej kwoty zostanie przekazany na cele stowarzyszenia.

Z kolei 17 września, piątkowy dzień upłynie pod znakiem miasteczka sportowego umieszczonego przy scenie na Bulwarach. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą sportową miasta Rzeszów, doświadczyć pokazowych treningów prowadzonych przez trenerów z rzeszowskich klubów sportowych. Zaszczycą nas swoją obecnością ambasadorzy sportu rzeszowskiego – mistrzowie w swoich dyscyplinach, promujący nasze miasto na areny międzynarodowe.