Mecz o awans do finału między Texom Stalą Rzeszów a Unią Tarnów

W najbliższą niedzielę odbędzie się następne spotkanie w ramach Derby Południa tego sezonu, gdzie rywalizować będą ze sobą drużyny Texom Stali Rzeszów oraz Unii Tarnów. Mecz ten ma szczególne znaczenie, gdyż decyduje o awansie do finałowej rozgrywki.

Po zwycięstwie odniesionym przez drużynę z Rzeszowa w pierwszym meczu z Unią Tarnów, który odbył się na ich terenie i zakończył się wynikiem 51:38, kibice Texom Stali są przekonani, że nadchodząca niedziela będzie jedynie dopełnieniem formalności.

Jednak Marcin Nowak, kapitan rzeszowskiego zespołu, podchodzi do kwestii zwycięstwa w sposób umiarkowany. Jak wyraził siebie samego: „Nie przywiązuję wielkiej wagi do rezultatu naszego pierwszego spotkania. Naszym celem jest po prostu wykonanie naszych zadań jak najlepiej, zdobycie zwycięstwa i awansowanie do rundy finałowej”.

Skład zespołu Texom Stali Rzeszów nie przynosi żadnych niespodzianek – jest identyczny jak podczas sobotniej gry. Natomiast Unia Tarnów zdecydowała się na jedną zmianę w składzie – w miejsce Daniela Klimy, pod numerem 7. będzie ścigał się William Drejer.