Krzyk o pomoc – inwazja szczurów w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte w Rzeszowie

Problemy z nieproszonymi gośćmi – szczurami, to codzienność jednego z mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Bohaterów Westerplatte, położonego w Rzeszowie. Pan Dominik alarmuje, że od pewnego czasu na klatce schodowej pojawiają się gryzonie, co jest efektem uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku. Wspomina również, że to nie pierwszy raz, kiedy sytuację taką zgłasza.

W oczach pana Dominika, przyczyną tej niepokojącej sytuacji jest spadek temperatury na zewnątrz budynku, zwłaszcza podczas wieczornych i nocnych godzin. Twierdzi on, że to właśnie wtedy, gryzonie zaczynają szukać ciepła i schronienia, wybierając w tym celu jego blok. W efekcie ich obecność można zaobserwować niemal na każdym piętrze klatki numer 3.

Dominik z Rzeszowa zastanawia się, czy pomimo ciągłego wzrostu czynszu istnieje możliwość poprawy warunków mieszkaniowych w jego bloku. Nie kryje swojego niezadowolenia z faktu, że sytuacja zamiast ulec poprawie, tylko się pogarsza. Wspomina również o innych problemach, które dotknęły jego blok w przeszłości – pluskwy.