Przedłużenie Ulicy Wołyńskiej w Rzeszowie – Nowy Łącznik na Horyzoncie

Planowane jest przedłużenie ulicy Wołyńskiej aż do Słonecznego Stoku w Rzeszowie. Firma budowlana Strabag już rozpoczęła prace na miejscu. Według informacji udzielonych przez ratusz w Rzeszowie, nowy odcinek drogi, który ma na celu ułatwienie dostępu do osiedla im. Franciszka Kotuli, powinien być gotowy do jesieni przyszłego roku.

Osiedle noszące imię Franciszka Kotuli to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miejsc mieszkalnych w mieście Rzeszowie. Naturalnym skutkiem tego trendu jest wzrost natężenia ruchu drogowego. Właśnie dlatego władze miasta podjęły decyzję o budowie nowego połączenia między ulicą Wołyńską a Słonecznym Stokiem.

To właśnie prezydent miasta Rzeszów, Konrad Fijołek, symbolicznie rozpoczął tę inwestycję podczas ceremonii, która odbyła się we wtorek. Jak podkreślał, intensywne rozbudowywanie budownictwa mieszkaniowego w tym rejonie sprawia, że potrzeby komunikacyjne stają się coraz większe. Nowa arteria komunikacyjna ma za zadanie obsługiwać okoliczne budynki, jednocześnie redukując natężenie ruchu na ulicy Błogosławionej Karoliny. Dzięki tej inwestycji, dojazd do osiedla będzie nie tylko bardziej komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny – zaznaczył prezydent Rzeszowa.