Festiwal Biegowy w Rzeszowie: sportowe emocje i rywalizacja na trzech dystansach

Trwała rywalizacja i sportowe emocje towarzyszyły uczestnikom Festiwalu Biegowego, który zgromadził niemal tysiąc zawodników. Ta impreza sportowa, zorganizowana w jednym dniu, składała się z trzech różnych biegów, co pozwoliło każdemu znaleźć odpowiedni dla siebie dystans.

Podczas festiwalu, odbywającego się na ulicach Kopisto i Rejtana, zawodnicy mogli rywalizować na dystansie pięciu i dziesięciu kilometrów. Dla tych, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę z bieganiem, przygotowany został również bieg na jedną milę. Pięciokilometrowa pętla posiadała niezbędne certyfikaty, choć dlatego mogą być tam oficjalnie ustanawiane rekordy życiowe.

Na linii startu stanęli zarówno profesjonalni biegacze, jak i amatorzy. Festiwal Biegowy to wydarzenie głównie dla nich organizowane. Ich pasja i radość z uprawiania sportu była widoczna podczas całego festiwalu.

Konkurencję na dystansie dziesięciu kilometrów wygrał Kipkemoi Rono z Kenii, kończąc bieg po zaledwie 29 minutach i 37 sekundach. Najkrótszy dystans, czyli pięć kilometrów, najszybciej pokonał Patryk Marszałek z Rzeszowa, którego czas to 14 minut i 44 sekundy. W konkurencji kobiet na najwyższe stopnie podium weszły Kenijka Cheboriot Kipkerio i rzeszowianka Manika Kuźniar.

W Rzeszowie sportowe emocje nie opadną jednak na długo – już 11 listopada zaplanowany jest kolejny bieg: Bieg Niepodległości.