Procesja Różańcowa zagościła na ulicach Rzeszowa

1 października 2023 roku w Rzeszowie miało miejsce ważne wydarzenie religijne, jakim była Procesja Różańcowa. Uroczystość odbywała się pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby i zgromadziła liczne tłumy wiernych, którzy wspólnie przeszli ulicami miasta.

Zgromadzenie zaczęło się o godzinie 15:00 przy miejscu pamięci ofiar reżimu komunistycznego – krzyżu usytuowanym na Placu Śreniawitów w Rzeszowie. To właśnie tam rozpoczęła się Rzeszowska Procesja Różańcowa, z Koronką do Bożego Miłosierdzia odmówioną przy Krzyżu Ofiar Komunizmu pod przewodnictwem ks. Stanisława Potery, który jest Diecezjalnym Asystentem Akcji Katolickiej. Trasa procesji prowadziła przez ulice Szopena, aleję Lubomirskich oraz 3 Maja, a także ulicę Sokoła, by ostatecznie zakończyć marsz w Bazylice Bernardynów.

Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu organizatorów – Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej, która działała pod koordynacją ks. Rafała Flaka, Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii diecezjalnej. Ich wkład w przygotowanie tego wydarzenia był nieoceniony.