Spotkanie otwarte z Donaldem Tuskiem w Rzeszowie

5 października, na 10 dni przed wyborami parlamentarnymi, lider największej partii opozycyjnej w Polsce – Koalicji Obywatelskiej, Donald Tusk, zjawi się na otwartym spotkaniu. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ulicy Cegielnianej 14. Wizyta jest częścią strategicznego planu polityka, by zaznaczyć swoją obecność na Podkarpaciu, terenie uważanym za trudny dla niego.

Znane są regiony w naszym kraju, gdzie poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest ogromne. Istnieje jednak również Podkarpacie, często określane jako „Bastion PiS”. To właśnie do jego stolicy, Rzeszowa, 5 października zawita Donald Tusk. Przywódca KO odwiedzał nasze miasto ostatnio w kwietniu. Wówczas poruszał tematy związane z rządem, kondycją przedsiębiorstw w regionie oraz kwestiami rosyjskiego węgla i nielegalnych podsłuchów. W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób, a wśród nich był Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przewiduje się, że na nadchodzącym spotkaniu Tusk skupi się na promowaniu kluczowych kandydatów Koalicji Obywatelskiej przed zbliżającymi się wyborami. Polityk ma przed sobą trudne wyzwanie, bowiem jego partia będzie walczyć o zdobycie 2 mandatów z okręgu 23 rzeszowsko-tarnobrzeskiego. Przy prezentacji kandydatów, Koalicja podkreślała wagę nadchodzących wyborów, które odbędą się już 15 października. Jak mówili liderzy – są to najważniejsze wybory w historii Polski po 1989 roku.