Stal Rzeszów kontra Podbeskidzie Bielsko-Biała – zmagania na granicy strefy spadkowej

Zespół prowadzony przez Marka Zuba ma powody do radości po trzech kolejnych wygranych, wśród których znalazło się najważniejsze dla kibiców spotkanie – derby Rzeszowa. Obecnie, drużyna Stali plasuje się na 14 miejscu w tabeli, mając jedynie punkt przewagi nad strefą spadkową. W tej niekomfortowej strefie znajduje się ich rywal na niedzielne spotkanie, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spodziewane jest zacięte starcie między tymi dwiema ekipami.

Mistrzowie Rzeszowa, świeżo po zwycięstwie w derbach, zmierzają w stronę Bielska-Białej, gdzie spotka ich niełatwe zadanie. I choć Podbeskidzie aktualnie znajduje się w strefie spadkowej, to jednak w pięciu ostatnich spotkaniach gospodarzy na własnej murawie nie pognębiono porażką. W tych pięciu meczach cztery razy zakończyły się remisem, a jeden zakończył się zwycięstwem 2:1 nad Zagłębiem Sosnowiec. Ekipa Grzegorza Mokrego stara się więc zaciekle odwrócić swoje niefortunne położenie, nie tracąc przy tym żadnego z ostatnich meczów.

Wobec tego, drużyna pod wodzą Marka Zuba musi zaprezentować się z jak najlepszej strony, aby zabrać do Rzeszowa pełną pulę punktową. Na to zapewne wpływa dobra atmosfera, utrzymana dzięki serii zwycięstw oraz brak kontuzji wśród zawodników. Wydaje się, że Stal jest w pełni gotowa by poprawić swoje dotychczasowe osiągnięcia i przynajmniej częściowo powrócić do formy z poprzedniego sezonu.