Niemiecka firma BSH przyczyni się do rozwoju Rzeszowa poprzez budowę nowego Centrum Badań i Rozwoju małego AGD

Branża małego sprzętu AGD w Rzeszowie rozkwita, a dowodem na to jest najnowsze przedsięwzięcie spółki BSH. Niemiecka firma podjęła decyzje o utworzeniu swojej nowej siedziby w tym mieście, co przełoży się na otworzenie 100 nowych miejsc pracy dla mieszkańców stolicy Podkarpacia. Nowo powstający obiekt, który zlokalizowany będzie przy ulicy Klementyny Hoffmanowej, ma zaoferować przestrzeń o powierzchni ponad 2 tysiące metrów kwadratowych.

BSH planuje przenieść do nowego dwupiętrowego budynku swoje Centrum Badań i Rozwoju małego AGD. W ramach tej inwestycji powstaną specjalistyczne pomieszczenia przeznaczone do testów, pomiarów oraz prototypowania urządzeń. Ponadto przewidziane zostały także przestrzenie biurowe, sale konferencyjne i miejsca dedykowane spotkaniom biznesowym. Ciekawostką jest fakt, że w miejscach przeznaczonych do testów, firma zamierza odwzorować rzeczywiste warunki panujące w domach użytkowników sprzętu AGD.

Jak podkreśla Richard Dalacker, dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie, nowe Centrum Badań i Rozwoju małego AGD będzie miejscem, gdzie będą rozwijane najnowsze technologie i urządzenia tego sektora. Misją firmy jest bowiem poprawa jakości życia w domach milionów ludzi na całym świecie, a Rzeszów odgrywa w tym coraz większą rolę. To przede wszystkim zasługa zaangażowania pracowników BSH, którzy potrafią myśleć odważnie i nieszablonowo.