Wypadek drogowy w Trzcinicy – ciężarówki zderzyły się na drodze krajowej nr 28

Na terenie Podkarpacia, a dokładniej w miejscowości Trzcinica, Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Jaśle byli zaangażowani w prace związane ze zdarzeniem drogowym. Miało ono miejsce tamże i dotyczyło kolizji dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku tego incydentu jedna osoba odniosła obrażenia. Osoby, które tym odcinkiem zdążyły jechać musiały przygotować się na problemy w ruchu drogowym.

Dyżurny policji w Jaśle otrzymał informację o tym niebezpiecznym zdarzeniu drogowym w miejscowości Trzcinica na drodze krajowej nr 28 jeszcze przed godziną szóstą rano. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z jasielskiej drogówki.

W wyniku początkowych ustaleń funkcjonariuszy okazało się, że doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, gdy 24-letni kierujący ciężarowym volvo, podczas jazdy zapadł we śnie, co spowodowało niekontrolowane zjechanie na pas przeznaczony dla pojazdów nadjeżdżających z przeciwnego kierunku, czego efektem była kolizja z samochodem marki Man.

Po tym wypadku 37-letni kierowca samochodu marki Man, odniósł rany i został przewieziony do szpitala. Drogą krajową nr 28, na odcinku wypadku, przez kilka godzin nie można było przejechać. Utrudnienia trwały aż do godziny 11.

Funkcjonariusze policji po ustaleniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca wypadku i zebrali niezbędne dowody. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.