39-latek z Rzeszowa aresztowany za groźby i rozboje w Łańcucie

Według Komendy Wojewódzkiej Policji, 39-letni mieszkaniec Rzeszowa został poddany tymczasowemu aresztowi na okres trzech miesięcy przez Sąd Rejonowy w Łańcucie. Zarzuty przeciwko mężczyźnie obejmują groźby karalne oraz wykonanie rozbojów na dwóch kobietach. Czyny te miały miejsce na początku października w mieście Łańcut.

Zgłoszenie do policji w Łańcucie wpłynęło w ubiegły poniedziałek od 43-letniej mieszkanki tego miasta. Kobieta opowiedziała o incydencie, który miał miejsce na początku października, kiedy padła ofiarą napadu i kradzieży dokonanej przez mężczyznę, z którym nawiązała kontakt poprzez portal ogłoszeniowy. Napastnik, używając przedmiotu, który wyglądał jak broń, zastraszył kobietę i zabrał jej ponad tysiąc złotych.

W toku śledztwa, funkcjonariusze ustalili, że 43-latka nie była jedyną ofiarą napadu ze strony tego sprawcy. Okazało się bowiem, że ten sam mężczyzna miał umówione spotkanie z inną mieszkanką Łańcuta, której również ukradł ponad tysiąc złotych, grożąc jej przedmiotem przypominającym broń. 36-letnia kobieta straciła w ten sposób tę samą kwotę co poprzednia ofiara.

Podejrzanym okazał się 39-letni mieszkaniec Rzeszowa, który został zatrzymany przez policję. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie zarzutów wobec 39-latka, obejmujących dwa przypadki rozboju i groźby karalne.