Przebudowa ul. Grunwaldzkiej: roboty ruszyły, czeka nas rok utrudnień

Niedaleko skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Kościuszki rozpoczęła się złożona praca remontowa, która stopniowo przemieszczać się będzie w stronę ulic Matejki oraz Kopernika. Pierwszym etapem tych prac jest modyfikacja starych infrastruktur podziemnych, co stanowi najbardziej kosztowną część całego przedsięwzięcia modernizacji ul. Grunwaldzkiej.

Związane z tym rozpoczęciem robót wpłynęło na ruch pieszych. Od skrzyżowania z ul. Kościuszki aż po ul. Kopernika piesi będą musieli korzystać ze środka deptaka. Nie zabraknie jednak dostępu do okolicznych punktów usługowych, sklepów czy restauracji. Wykonawca robót, firma OBO Polska, zapewni specjalne metalowe platformy o właściwościach antypoślizgowych, które będą sukcesywnie układane na terenie budowy.

Mimo wszelkich utrudnień, kierowcy wciąż będą mieli możliwość przejeżdżania przez ul. Grunwaldzką przy użyciu ulic Matejki czy Kopernika. Cały proces przebudowy ma potrwać łącznie 12 miesięcy i obejmie szeroki zakres prac.

Najistotniejszym elementem tego projektu jest modernizacja już wcześniej wspomnianych, często niesprawnych starych instalacji podziemnych. Działania te obejmują między innymi remont i przebudowę systemów kanalizacyjnych – zarówno sanitarnych, jak i deszczowych, sieci wodociągowych i gazowych. Istotnym aspektem będzie również modernizacja oświetlenia ulicznego poprzez montaż energooszczędnych opraw LED.