Strategiczne otwarcie strefy ekonomicznej Dworzysko dzięki nowemu projektowi drogowemu w Rzeszowie

Ambitny projekt drogowy w Rzeszowie ma na celu pobudzić aktywność gospodarczą, przyciągając nowych inwestorów do strefy ekonomicznej Dworzysko. Władze miasta wspierają ten cel i umowa na opracowanie planu drogi została już podpisana w ratuszu. Ten krok jest kluczowy dla dalszego rozwoju Rzeszowa, jak podkreślił prezydent miasta, Konrad Fijołek.

Planowana północna arteria komunikacyjna Rzeszowa będzie składała się z trzech segmentów, a dwa z nich są już ukończone. Pierwszym z nich jest połączenie ulic Rzecha i Lubelska, które charakteryzuje obecność Mostu im. Tadeusza Mazowieckiego. Kolejnym jest odcinek łączący ul. Lubelską z Warszawską. Finalny etap tej wielkiej inwestycji polega na stworzeniu połączenia między ulicą Warszawską a przemysłową strefą Dworzysko.

Kluczowym elementem całego przedsięwzięcia będzie konstrukcja wiaduktu nad ulicą Warszawską oraz liniami kolejowymi, który będzie miał imponującą długość ponad 300 metrów. Całość inwestycji, gdy zostanie zakończona, obejmie sieć dróg o łącznej długości ponad 6 km.