Rozbudowa infrastruktury rowerowej w Rzeszowie: monitorowane wiaty dla jednośladów

Postęp w budowie infrastruktury rowerowej jest wyraźnie widoczny na terenie stolicy Podkarpacia, czyli Rzeszowa. W mieście tym powstają wiaty dla jednośladów, które będą monitorowane. Pierwsza z tych nowoczesnych konstrukcji jest już na skończeniu i znajduje się przy ulicy Hetmańskiej, tuż obok stadionu miejskiego.

W najbliższym czasie rozpocznie się montaż kolejnej takiej wiaty, która będzie zlokalizowana przy alei Powstańców Warszawy. W planach są także podobne obiekty przy alei Rejtana, ulicy Łukasiewicza oraz w parku położonym przy alei Cieplińskiego.

Każda z tych nowoczesnych konstrukcji zapewni przestrzeń dla co najmniej 35 rowerów. Wykonane są tak, aby istniała możliwość ich rozbudowy poprzez dodanie nowych modułów. Każda z nich zostanie wyposażona w stalowe stojaki rowerowe o dwupoziomowej konstrukcji. Będą one wyposażone w system rolkowy i hydraulikę siłową, która ułatwi wynoszenie i znoszenie roweru z górnego poziomu. Każdy stojak będzie miał dodatkowe uchwyty na zapięcie roweru o ramę. Wewnątrz wiat znajdzie się oświetlenie LED i dwie kamery monitoringu, co zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych tam jednośladów.