Informacje dla mieszkańców Rzeszowa: Przerwanie ruchu i zmiana trasy autobusów miejskich

W dniach 24-26 października kierowcy oraz korzystający z komunikacji miejskiej w Rzeszowie muszą liczyć się z utrudnieniami. Związane są one ze zmianami w organizacji ruchu na ulicach Asnyka, Bardowskiego i Batorego. Tymczasowe perturbacje wynikają z prowadzonych prac przez wykonawcę budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Prace naprawcze mają ruszyć już we wtorek 24.10. Właśnie tego dnia przewiduje się pierwsze chwilowe utrudnienia w ruchu, które dotyczyć będą wymienionych wcześniej ulic. Nieco większe problemy czekają na uczestników ruchu w czwartek 26.10, kiedy to przewiduje się tymczasowe problemy w przemieszczaniu się po ulicy Batorego.

Środa 25.10 przyniesie największe wyzwania dla mieszkańców – planowane jest całodzienne, od godziny 8:00 do 18:00, zamknięcie ulicy Bardowskiego. Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o zmianie trasy kursów autobusowych, które normalnie jeżdżą do i z ulicy Bardowskiego. Dotyczy to linii numer 20, 22, 35, 39, 41, 45, 51, 52, 53 i 54. Kursy tych linii będą rozpoczynały się z przystanku Plac Wolności 04 i kończyły na przystanku Plac Wolności 01.