Nowoczesne przejazdy rowerowe będą ozdobą Rzeszowa

W samym sercu Rzeszowa, na skrzyżowaniu ulic Cieplińskiego i Piłsudskiego, powstają nowe udogodnienia dla rowerzystów. W ramach całego projektu, który kosztuje ponad 1,6 miliona złotych, planowane jest zbudowanie pięciu tego typu przejazdów.

Inwestycja jest odpowiedzią na prośby i dyskusje prowadzone przez prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka, z lokalnymi entuzjastami jazdy na rowerze. Efektem tych rozmów było wyselekcjonowanie pięciu kluczowych skrzyżowań, które zostaną wyposażone w nowe udogodnienia dla cyklistów. Zakład Usługowo-Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza, który wygrał przetarg na realizację zadania, jest odpowiedzialny za opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę przejazdów rowerowych.

Aktualny postęp prac jest już zaawansowany. Prace na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Cieplińskiego obejmują zabezpieczenie istniejących sieci podziemnych, budowę kanalizacji kablowej dla nowych sygnalizatorów oraz budowę fundamentów pod te urządzenia. Dodatkowo przeprowadzono prace związane z przygotowaniem podłoża pod chodniki, na których zostanie położona kostka brukowa.