Nowa ulica Welca w Rzeszowie na horyzoncie

Na wybudowanej ponad dwie dekady temu ulicy w końcu zobaczymy zmiany – mowa o ulicy Welca na Osiedlu Staromieście Ogrody w Rzeszowie. W miejscu, gdzie do tej pory była stara droga, teraz powstaje nowa.

Na tym etapie zakończono już prace przygotowawcze, które obejmowały odnowienie terenu oraz rozebranie krawężników. Następnie przystąpiono do remontu sieci teletechnicznej i energetycznej. Z tego powodu mieszkańcy okolicznych budynków mieszkalnych mogą spodziewać się pewnych utrudnień – przekazał Artur Gernand, reprezentujący kancelarię prezydenta miasta Rzeszowa.

Nie jest to szybki proces i obecne przewidywania zakładają, że prace nad ulicą Welca na osiedlu Staromieście Ogrody potrwają aż do końca lipca następnego roku. Wymaga to od mieszkańców sąsiednich bloków zrozumienia i cierpliwości, ponieważ poza odnowieniem terenu i rozbiórką krawężników planowana jest również przebudowa sieci teletechnicznej i energetycznej. Jest to jednak konieczne, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie nowej infrastruktury drogowej, w której skład wejdą m.in. nowe zatoki autobusowe – powiedział Artur Gernand w wywiadzie dla Radia Rzeszów.