Start nowego sezonu PlusLigi – Ślepsk Malow Suwałki vs Asseco Resovia Rzeszów

26 października tego roku, na swoim terenie, drużyna siatkarska Ślepska Malow Suwałki rozpocznie nowy sezon PlusLigi w starciu z ekipą Asseco Resovii Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w Suwałki Arena o 16:00.

Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi drużyny trenera Dominika Kwapisiewicza zakończył się ich zwycięstwem. Wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem ligi Exact Systems Hemarpol Częstochowa zakończyło się wynikiem 3:1 dla suwalczan. Tymczasem, Asseco Resovia Rzeszów miała do czynienia z silniejszym rywalem, Projekt Warszawa, który pokonał rzeszowian na ich własnym terenie 3:1.

W historii PlusLigi obie drużyny zmierzyły się już 8 razy. Analizując dotychczasowe wyniki, przewagę ma drużyna Ślepska Malow Suwałki. Z ośmiu dotychczasowych meczów, suwalczanie wygrali aż pięć razy, trzykrotnie natomiast musieli uznać wyższość przeciwnika. Wszystko to daje nam bilans setów 17:14 na korzyść drużyny Ślepska Malow. W szczególności dobrze idzie im gra na wyjeździe przeciwko Asseco Resovii, z której wracali zwycięsko aż trzy razy, przegrywając tylko raz. Na własnym terenie świętowali zaś dwa razy, tyle samo razy doznając porażki. W poprzednim sezonie dla suwalczan spotkania z zespołem z Rzeszowa nie były łatwe – dwukrotnie ponieśli porażkę, kończąc spotkania wynikiem 1:3.