Tragiczne wydarzenie w Rzeszowie: 29-letni mężczyzna skoczył z 17 piętra bloku mieszkalnego

Śmiertelny skok 29-letniego mężczyzny z 17. piętra budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ulicy Lubelskiej 13b w Rzeszowie, który miał miejsce w nocy z wtorku na środę, 24 października, zgłosiła jedna z osób znajdujących się tamtej nocy w mieszkaniu – informuje asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Powiadomienie o tragedii dotarło do służb około godziny 22:00.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przeprowadzali swoje działania pod kierownictwem prokuratora i starali się ustalić dokładny przebieg tragicznego incydentu – dodaje Stebnicki.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa podjęła formalne działania dotyczące tego smutnego wydarzenia. Według wiceszefa Prokuratury Rejonowej, Wojciecha Kosiora, mężczyzna wyskoczył przez okno mieszkania znajdującego się na 17. piętrze bloku i zginął na miejscu.

29-latek pochodził z województwa podkarpackiego, jednak nie mieszkał na stałe w tym mieszkaniu. Prokurator Kosior informuje, że na obecnym etapie śledztwa nie ma żadnych dowodów wskazujących na udział osób trzecich w zdarzeniu. Nie doszło do żadnych aresztowań.

Na miejscu zabezpieczono ciało mężczyzny do badań sekcyjnych. Nadal nie wiadomo, co było przyczyną tragedii i ile dokładnie osób znajdowało się w mieszkaniu w chwili zdarzenia. Policja przeprowadza przesłuchania świadków i zabezpiecza dowody. Nie odnaleziono jakiegokolwiek listu pożegnalnego pozostawionego przez 29-latka.