Siatkarki Rzeszowa powracają do gry po przerwie; przygotowują się do nowego sezonu Ligi Mistrzyń

Po dwóch dniach odpoczynku, zawodniczki z PGE Rysic Rzeszów są gotowe do powrotu na boisko. Jutrzejszy dzień przyniesie nie tylko intensywne treningi, ale również ostateczne zapoznanie z rywalami w grupie na zbliżający się sezon Ligi Mistrzyń.

Rezultaty drugiego dnia III eliminacyjnego turnieju siatkarskiego rozgrywanego w rumuńskim mieście Blaj są już znane. Cztery drużyny brały udział w rywalizacji, której wyniki przyniosły zwycięstwo dla Asterix Beveren nad Kralovo Pole Brno wynikiem 3:0 oraz dla Volley Alba Blaj nad Mladost Zagrzeb, gdzie wynik był bardziej wyrównany i wynosił 3:2. Drużyny Asterix i Alba odniosły po dwa zwycięstwa i jutro zmierzą się ze sobą.

Zwycięska drużyna z tego spotkania trafi do grupy D Ligi Mistrzyń. Będą tam rywalizować z takimi drużynami jak Rysice, włoskie Imoco Conegliano oraz niemieckie Alianz MTV Stuttgart. Natomiast ekipa, która zajmie II miejsce, będzie miała okazję rywalizować w grupie E, gdzie jednym z przeciwników będzie Polski ŁKS Łódź.

Pierwszy mecz nowego sezonu Ligi Mistrzyń Rysice zaplanowany jest na czwartek, 7 listopada. Na boisku Podpromie o godzinie 20.30 zmierzą się one z drużyną MTV Stuttgart.