Puchar Polski: Stal Rzeszów kontra Puszcza Niepołomice – zapowiedź spotkania

Stal Rzeszów zmierzy się z Puszcza Niepołomice w meczu 1/16 Pucharu Polski, który odbędzie się na rzeszowskim Stadionie Miejskim. Spotkanie zaplanowane jest na wieczór we wtorek i rozpocznie się o godzinie 19.00. Puszcza, jako świeży beniaminek ekstraklasy, ma zamiar przetestować biało-niebieskich.

Mimo odczuwanego zmęczenia po zmaganiach z Gdańskiem, zawodnicy Stali są zdeterminowani powrócić do gry i poprawić nastroje po porażce 1:2 na Polsat Plus Arenie. Jak podkreśla trener Marek Zub, mimo że nie musieli przegrać, nie mieli jednak wielu okazji do zdecydowanego zwycięstwa.

Zespół gości, Puszcza Niepołomice, rywalizował ze stalowcami w poprzednim sezonie jako drużyna z 1 ligi. W tamtym czasie Stal odnotowała zarówno zwycięstwo 1:0 w Rzeszowie, gdzie bramkę zdobył Andreja Prokić, jak i porażkę 2:1 w Niepołomicach. Puszcza przyjedzie do Rzeszowa z 10 punktami zdobytymi w 13 meczach ekstraklasy, co daje im obecnie 16. miejsce. Poprzedni mecz z Kielcami zakończył się spektakularnym starciem – Puszcza strzeliła aż 3 gole, ale niestety straciła 5.

Tomasz Tułacz, trener beniaminka, wyraża pewne obawy przed nadchodzącym spotkaniem. Wskazuje na to, że Stal po trudnych początkach zdobywa punkty i zaczyna grać coraz lepiej. Swoje problemy ma także jego zespół – aż sześciu piłkarzy boryka się z różnego rodzaju kontuzjami.