Rozpoczyna się akcja wsparcia dla domów pomocy społecznej w Rzeszowie

Wobec nadchodzącej zimy, naszym celem jest przekazanie wsparcia dla czterech takich placówek. Osoby starsze i cierpiące na różne dolegliwości, które są podopiecznymi tych domów, wyraźnie wskazują na potrzebę wsparcia w postaci artykułów używanych podczas warsztatów terapeutycznych. Są to m.in. farby, kredki, pędzle, ramki do obrazów, arkusze brystolu oraz rozmaite ozdoby, które posłużą do tworzenia dekoracji na nadchodzące święta. Istotne jest również wsparcie w postaci drobnego sprzętu AGD, koców, poduszek czy artykułów higienicznych.

W tej inicjatywie, którą wymyśliła Fundacja TVP, każdy może uczestniczyć i przyczynić się do pomocy. Nie oczekujemy spektakularnych darów – najmniejszy gest jest tutaj mile widziany.

Dom Opieki Społecznej przy ulicy Załęskiej w Rzeszowie to jedna z placówek, które postanowiliśmy wesprzeć. 140 osób mieszka tutaj i wiele z nich musi sobie radzić z różnymi dolegliwościami i schorzeniami, typowymi dla późnego wieku. Placówka pomaga im między innymi poprzez organizację różnorodnych warsztatów. W tym zakresie, nadal potrzebne są kredki, farby, pędzle, brystole, ramki i antyramy – tych materiałów nigdy nie jest za dużo. Zajęcia plastyczne pełnią tu funkcję terapeutyczną, umożliwiającą usprawnienie ruchu rąk oraz stymulującą wyobraźnię. Również przydatne byłyby grzebienie, lokówki, suszarki, prostownice oraz drobny sprzęt AGD tak jak mikser czy malakser. Podopieczne tego domu opieki chętnie uczą się przygotowywania śniadań i deserów, jednak prywatnie jako seniorki również potrzebują wielu rzeczy.