Rekordowa liczba uczestników w 11. Biegu Niepodległości w Rzeszowie

Rejestracja na 11. edycję Biegu Niepodległości w Rzeszowie przekroczyła liczbę 2100 zgłoszeń, co stanowi rekordową frekwencję. Organizowane w najbliższą sobotę, 11 listopada, zawody stały się najbardziej popularnym biegiem ulicznym w regionie Podkarpacia, co potwierdzają organizatorzy.

Centrum miasta Rzeszowa zostanie przekształcone w arenę sportowego zmagania. Zarówno punkt startu, jak i meta 10-kilometrowego biegu znajdować się będą na rynku rzeszowskim. O symbolicznej godzinie 11:11 zawodnicy wystartują, wcześniej jednak przeprowadzą wspólną rozgrzewkę oraz odśpiewają hymn narodowy. Uczestnicy będą ubrani w koszulki w barwach biało-czerwonych, tworząc tym samym żyjący symbol flagi Polski.

Aktualnie na liście startowej widnieje ponad 2100 osób, aczkolwiek zapisy potrwają do dnia rozgrywek. Organizatorzy informują jednak, że ilość dostępnych miejsc jest ograniczona.

„Biegacze zmierzą się z trasą, która została starannie przetestowana i zapewnia szybki bieg. Trasa prowadzi przez malownicze ścieżki nad Wisłokiem, jak również przez centrum Rzeszowa” – mówi Mirosław Wierzbicki z organizującego bieg stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Trasę wyznaczają ulice: Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Hetmańską oraz bulwary nad Wisłokiem. Na 4. i 7. kilometrze trasy uczestnicy będą mogli skorzystać z punktów odżywczych z dostępem do wody.