Ekspansja niemieckiego producenta systemów do pojazdów szynowych – tworzy nowe miejsca pracy w Rzeszowie

Przemysłowa strefa inwestycyjna Rzeszów – Dworzysko stanie się miejscem ekspansji niemieckiego producenta systemów do pojazdów szynowych, który planuje zwiększenie zatrudnienia w swoim nowo utworzonym zakładzie. Obecnie zatrudniając 150 osób, firma ma na celu zatrudnienie dodatkowych 400 osób do 2025 roku, co stanowi część ich strategii rozbudowy działalności w Rzeszowie.

Zakład, będący własnością niemieckiego koncernu, położony jest na obszarze 23 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 19 tysięcy metrów kwadratowych to hale produkcyjne i serwisowe. Konstrukcja zakładu została zaprojektowana z myślą o satysfakcji klientów z całej Europy, ale również o zaspokojeniu potrzeb lokalnych producentów oraz użytkowników wszystkich typów pojazdów szynowych, od pociągów, poprzez metro, aż po tramwaje.

Niemiecki gigant przemysłowy jest obecny na polskim rynku od 2006 roku, z siedzibą w Krakowie. W tej chwili skupia swoje wysiłki na rozwijaniu swojej działalności w Rzeszowie, szczególnie w Parku Naukowo-Technologicznym Dworzysko. Mimo że decyzja o ekspansji zbiegła się z trudnym okresem pandemii, który wpłynął na światową gospodarkę, firma z powodzeniem realizuje swój plan.