Stadion w Rzeszowie wybuduje sopocka firma Betonox Construction za kwotę 164 mln zł

Sopocka firma Betonox Construction została wybrana do realizacji ambitnej inwestycji w Rzeszowie, którą jest budowa nowoczesnego stadionu. Zadanie to będzie kosztować niebagatelną sumę, bliską 164 milionom złotych.

Decyzja o wyborze wykonawcy była efektem przetargu, w którym wzięło udział 6 firm. Propozycja firmy Betonox Construction okazała się najbardziej konkurencyjna cenowo, oscylując w okolicach 164 milionów złotych.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, z entuzjazmem podkreślał wartość wybranej oferty. Wskazywał na solidność propozycji sopockiej firmy, która została zweryfikowana pod różnymi kątami. Podkreślił również gotowość miasta do rozpoczęcia prac nad projektem, choć wymagane jest kilkudniowe oczekiwanie na uprawomocnienie decyzji o wyborze wykonawcy.

Środki na realizację inwestycji wynoszące prawie 164 miliony złotych mają pochodzić w połowie z Ministerstwa Sportu. Początkowe deklaracje mówiły o kwocie 60 milionów złotych, jednak już teraz wiadomo, że będzie potrzeba dodatkowych 20 milionów.

Europoseł PiS, Tomasz Poręba, wyraził przekonanie o szczególnym zainteresowaniu Ministerstwa Sportu tą inwestycją. Podkreślił, że przekazane 60 milionów złotych stanowią rekordową sumę dofinansowania dla takiego typu obiektu sportowego. Ponadto, zapewnił o obietnicy ze strony obecnego ministra sportu dotyczącej poszukiwania dalszych możliwości finansowania tej inwestycji.