Postęp prac budowlanych w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Rzeszowie – inwestycja warta 7,3 mln zł

Znajdujące się w Rzeszowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne (COM), które powstaje przy ulicy Sucharskiego, tuż obok Domu Pomocy Społecznej, ma zakończyć swoją budowę jesienią. Całość inwestycji wynosi ponad 7,3 miliona złotych.

Inwestycja, która jest już na zaawansowanym etapie, obejmuje budynek o powierzchni użytkowej 652 metrów kwadratowych. Struktura ta jest już skończona, a prace obejmowały realizację elewacji, tynków wewnętrznych oraz malowania. Ponadto zamontowano już stolarkę, zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną. W obiekcie zakończono także instalacje centralnego ogrzewania, fotowoltaiczną oraz klimatyzacyjną. Wewnątrz budynku położone są już płytki ścienne, posadzka oraz wykładzina. Zainstalowane zostały również urządzenia sanitarne.

Aktualnie przeprowadzane są jeszcze prace przy instalacji elektrycznej oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku. W ramach zagospodarowania powstaje między innymi ogród sensoryczny.

Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, wyraził swoje poparcie dla inwestycji. Podkreślił on, że zapewni to lepszą opiekę nad osobami niepełnosprawnymi w stolicy Podkarpacia. Fijołek zwrócił uwagę, że ośrodek ten będzie pierwszą placówką tego typu w Rzeszowie, która oferuje usługi zarówno dziennego jak i całodobowego pobytu.