Adler Da Silva znów na czele: Stal Rzeszów triumfuje dzięki jego bramce

Adler Da Silva, brazylijski napastnik ze szwajcarskim obywatelstwem, grający dla Stali Rzeszów, kontynuuje swoją stuprocentową formę. W ostatnich tygodniach, Silva zdobył kluczowe punkty dla „Biało-Niebieskich” w meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza strzelając bramkę w końcowych minutach sobotniego spotkania. Jesús Díaz, który również trafił do bramki, miał swoje pierwsze trafienie w tym sezonie.

Stal Rzeszów rozpoczęła 15 kolejkę Fortuna 1 Ligi jadąc do Niecieczy na mecz z Bruk-Betem Termalicą. Poprzednie starcia z „Słoniami” nie zapowiadały dobrze dla rzeszowskiego zespołu, gdyż w poprzednich rozgrywkach obie drużyny zmierzyły się aż trzy razy (dwukrotnie w sezonie zasadniczym i raz w barażach) i za każdym razem triumfowała ekipa z Niecieczy.

Gospodarze byli pierwsi, którzy przypuścili atak w sobotnim meczu. Już w 8 minucie Jakub Braniecki pojawił się w polu karnym Stali, ale jego strzał nie był na tyle mocny, aby zmylić Jakuba Wrąbla, bramkarza Stali. Stal natychmiast próbowała odpowiedzieć kontratakiem. Andreja Prokić podał piłkę do Jesúsa Díaza, który próbował przelobować golkipera gospodarzy Tomasza Loski, ale w ostatniej chwili Lukas Spendlhofer wybił piłkę z linii bramkowej.