Bezpłatne Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie: spotkania autorskie, wystawy i wiele więcej

Zaproszenie do uczestnictwa w Świątecznych Targach Książki w Rzeszowie jest dla wszystkich bezpłatne. Zaplanowane są na 17 i 18 listopada, a ich miejsce to Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall.

Podczas dwudniowych targów, ponad 60 wystawców przedstawi swoje książkowe propozycje. Nie zabraknie również spotkań z utalentowanymi pisarzami – reporterami, satyrykami i dziennikarzami, którzy będą dostępni na miejscu do rozmów z czytelnikami.

„Jest to znaczące wydarzenie, które daje okazję do odwiedzenia wielu stoisk wydawnictw, zapoznania się z najnowszymi pozycjami literackimi oraz nawiązania dyskusji z autorami podczas fascynujących spotkań autorskich” – mówi Marta Półtorak, która stoi za organizacją tegorocznych targów.

Nie tylko książki przyciągają na te targi. Swoje miejsce mają tam również dwie imponujące wystawy. Pierwsza to reprodukcje twórczości Tamary Łempickiej, a druga prezentuje cerkwie i ikony charakterystyczne dla kultury Łemkowszczyzny.

Miejsce, w którym odbywają się targi, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall, zostanie wypełnione stoiskami wydawców na dwóch kondygnacjach. Spotkania autorskie odbędą się natomiast na drugim piętrze obiektu, w salach konferencyjnych hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów.

Wśród gości, z którymi będzie można porozmawiać, znajdują się takie osobistości jak Katarzyna Nosowska, prof. Jerzy Bralczyk czy Janusz Leon Wiśniewski. Nie zabraknie także Weroniki Marczuk, Manueli Gretkowskiej, Roberta Małeckiego i Marisy de Lempicka, prawnuczki słynnej malarki.