Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

Obecnie mamy listopad, miesiąc, który jest poświęcony na profilaktykę nowotworów męskich. Uniwersytecki Szpital Kliniczny jutro otwiera swoje drzwi dla panów, oferując bezpłatne konsultacje urologiczne. Wydarzenie to, nazwane „Białą Sobotą”, potrwa od 9:00 do 13:00. Nie ma konieczności posiadania skierowania czy dokonywania wcześniejszej rejestracji. Wskazane jest jednak mieć ze sobą najnowszy wynik badania PSA.

Dwa lata temu zorganizowano pierwszą Białą Sobotę specjalnie dla mężczyzn, co spowodowało powstanie długich kolejek chętnych na ten darmowy przegląd zdrowia. Ta inicjatywa zmotywowała do udziału kilkaset osób. Jutro mężczyźni mają kolejną okazję, aby zadbać o swoje zdrowie. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy jeszcze nigdy nie korzystali z usług urologa, a należą do grupy ryzyka ze względu na występowanie raka prostaty w rodzinie lub ze względu na swoją starość.

Na Białej Sobocie, bez konieczności wcześniejszej rejestracji czy skierowania, można skorzystać z darmowych porad specjalistów z Kliniki Urologii i Urologii Klinicznej. Od godziny 9:00 gotowych do pomocy będzie aż sześciu lekarzy. Wskazane jest przyjście z najnowszym wynikiem badania PSA.

Biała Sobota to również doskonała okazja, aby zdobyć więcej informacji na temat profilaktyki raka jądra, który na Podkarpaciu diagnozuje się rocznie u średnio 70 mężczyzn. Rak prostaty stanowi natomiast 20% wszystkich nowotworów wykrywanych u mężczyzn. Ta straszna diagnoza dotyka rocznie ponad 700 kolejnych pacjentów.