Planowany remont nawierzchni na odcinku Drogi Krajowej 19 w Boguchwale od 17 do 21 listopada

Od 17 listopada do 21 listopada planowane są prace renowacyjne na drodze krajowej nr 19, przechodzącej przez miasto Boguchwała. Kierowcy, którzy podróżują na trasie z Rzeszowa do Sanoka lub Bieszczad, muszą być przygotowani na potencjalne utrudnienia spowodowane tymi pracami.

Remont będzie obejmować fragment trasy o długości około 1,3 kilometra, począwszy od punktu oznaczonego jako km 200+952 i kończąc na km 202+300. Prace będą wykonywane zarówno po prawej, jak i lewej stronie jezdni. Oto szczegółowy harmonogram prac remontowych, które będą realizowane na trasie z Rzeszowa do Sanoka w okolicach Boguchwały:

– Pierwszym etapem, który rozpocznie się 17 listopada (piątek) o godzinie 18:00 i potrwa do soboty 18 listopada do godziny 5:00, będzie frezowanie nawierzchni po obu stronach jezdni.
– Następnie, w niedzielę 19 listopada od godziny 10:00 do poniedziałku 20 listopada do godziny 5:00, przewidziane jest frezowanie dolnych warstw konstrukcyjnych oraz nałożenie nowej warstwy podbudowy i wiążącej po prawej stronie, a także ułożenie nowej warstwy ścieralnej.
– Ostatecznym krokiem będzie frezowanie dolnych warstw konstrukcyjnych i nałożenie nowej warstwy podbudowy i wiążącej po prawej stronie oraz nałożenie nowej warstwy ścieralnej, które zaplanowano na poniedziałek 20 listopada od godziny 9:00 do wtorku 21 listopada do godziny 5:00.

Aby zapewnić płynność ruchu drogowego i zminimalizować ewentualne utrudnienia dla kierowców, przewidziane jest ręczne sterowanie ruchem podczas prac drogowych. Należy jednak mieć na uwadze, że przeprowadzenie prac remontowych według planu zależy od warunków atmosferycznych. W przypadku niesprzyjających warunków harmonogram może ulec zmianie i prace mogą się wydłużyć.