Ekologiczne uzupełnienie floty komunikacji publicznej w Rzeszowie

W Rzeszowie system transportu publicznego zyskał znaczące wzmocnienie, powiększając swoją flotę o nowe autobusy, które przyczyniają się do ochrony środowiska. Skonstruowane przez renomowane firmy Solaris i Autosan, te nowe pojazdy stanowią istotny postęp na drodze do osiągnięcia celów ekologicznych i poprawy wydajności miejskiego systemu transportowego, oferując mieszkańcom Rzeszowa nowoczesne i ekologiczne rozwiązania transportowe.

Do rzeszowskiej floty autobusowej dołączyło kilkanaście nowych jednostek. Wśród nich znalazło się 10 niskopodłogowych autobusów marki Autosan, każdy o długości 12 metrów i zasilany sprężonym gazem ziemnym. Każde z tych nowatorskich pojazdów jest w stanie pomieścić aż 95 pasażerów, a całkowity koszt ich zakupu wyniósł nieco więcej niż 18 milionów złotych.

Równocześnie, do rzeszowskiej floty dołączyło sześć świeżo wyprodukowanych Solarisów Urbino 9LE electric, wraz z zestawem sześciu ładowarek i niezbędnym wyposażeniem. Reprezentują one nowoczesne myślenie o transporcie publicznym i są napędzane energią elektryczną, co przekłada się na ich ekologiczność. Wartość zakupu tych innowacyjnych autobusów wynosi nieco ponad 20,5 miliona złotych.