PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planuje poprawę standardu podróży na linii Rzeszów – Medyka

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., mająca siedzibę w Rzeszowie, podjęła decyzję o ogłoszeniu przetargu. Ten ma na celu znalezienie wykonawcy do stworzenia dokumentacji projektowej, która jest konieczna do realizacji zamierzonego projektu na trasie pomiędzy Rzeszowem a Medyką. Główna ideą tej inwestycji jest podniesienie jakości podróży na odcinku linii kolejowej na terenie Podkarpacia.

Podkarpacki fragment linii kolejowej Rzeszów – Medyka to część trasy E30, której celem jest łączenie Krakowa z Medyką. W ostatnim czasie odcinek łączący stolicę Małopolski z Podkarpaciem został gruntownie zmodernizowany, co znacznie poprawiło dostępność jak i jakość usług świadczonych dla pasażerów. Plany dotyczące dalszych prac na tym odcinku linii są już tworzone, mają one na celu dostosowanie trasy do nowoczesnych standardów podróży.

Prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Ireneusz Merchel, wyraził swoje stanowisko na temat przetargu ogłoszonego na przygotowanie dokumentacji projektowej. Zaznaczył, że jest to istotny krok w kierunku realizacji kolejnego etapu inwestycji na kluczowym odcinku linii kolejowej. Jego zdaniem, przyszłe prace pozwolą na wprowadzenie nowych udogodnień dla pasażerów, a także przyczynią się do poprawy warunków transportu towarowego.