Przyszłość młodej ofiary ataku nożownika jest niepewna

Lekarze w Rzeszowie są pesymistycznie nastawieni do możliwości uratowania wzroku Anastasii, 12-letniej dziewczynki, w jej lewym oku. Ofiara została brutalnie zaatakowana przez 16-letniego chłopca, który użył do tego noża.

Nowe raporty dotyczące stanu zdrowia dziewczynki, która była celem ataku nożem dokonanego przez 16-latka w połowie listopada, stały się publiczne. Anastasia przeszła swoją pierwszą procedurę chirurgiczną w Szpitalu Klinicznym Wojewódzkim numer 2, a następnie w piątek została przeniesiona do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie.

W wyniku konsultacji okulistycznych stwierdzono, że Anastasia musi poddać się jeszcze jednej operacji – przyszyć powiekę w jej lewym oku, które zostało celowo nacięte podczas pierwszej operacji. Lokalne źródła nowości uzyskały informacje, że nie udało się zredukować ciśnienia w oczodole, co doprowadziło do utraty wzroku na gałce ocznej.

16-letni młodzieniec zaatakował nożem Anastasie, a teraz młoda dziewczyna może stracić wzrok. Andrzej Sroka, rzecznik prasowy USL w Rzeszowie, potwierdził dla lokalnych mediów, że celem operacji przeprowadzonej w piątek było odbudowanie powieki 12-latki tak, aby była ona na właściwym miejscu. Jednak prognostyka lekarzy co do zachowania wzroku Anastasii w jej lewym oku jest bardzo niepewna.