Nadchodzące zmiany na trasach Polregio. Nowe połączenia i zwiększona liczba kursów na Podkarpaciu

W ramach nowego rozkładu jazdy spółki kolejowej Polregio, mieszkańcy Podkarpacia mogą spodziewać się dwóch dodatkowych tras. Pierwsze nowe połączenie to trasa Rzeszów Główny-Mielec, a drugie to trasa Strzyżów-Jasło. Obie trasy będą dostępne od 2024 roku.

Polregio, najważniejsza spółka kolejowa w kraju, poinformowała o wprowadzeniu nowych tras w swoim najnowszym rozkładzie jazdy. Zgodnie z tym rozkładem, mieszkańcy Podkarpacia mogą korzystać z czterech dodatkowych pociągów na trasie Rzeszów Główny-Mielec od 1 lutego 2024 roku oraz z czterech dodatkowych pociągów na trasie Strzyżów nad Wisłokiem-Jasło od II kwartału 2024 roku.

Na trasie Rzeszów Główny-Jasionka Lotnisko natomiast liczba par połączeń wzrośnie o jedno – z 12 do 13. Dodatkowo, jedna para połączeń zostanie przekierowana z trasy Dębica-Katowice na trasę Dębica-Oświęcim.

Nowy rozkład jazdy na rok 2023/2024 zacznie obowiązywać w niedzielę, 10 grudnia bieżącego roku. Polregio zamierza wprowadzić do swojego rozkładu jazdy ponad 1750 połączeń kolejowych dziennie, które będą obsługiwały około 1950 przystanków i stacji kolejowych w całym kraju.

Polregio jest największym przewoźnikiem kolejowym w kraju, z udziałem w rynku wynoszącym 27 procent. W 2023 roku spodziewa się on obsłużenia prawie 100 milionów pasażerów. Głównym akcjonariuszem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., która posiada 50 procent plus jeden udział, a pozostałe udziały należą do samorządów wojewódzkich.