Dwa nowe kryte lodowiska staną w Rzeszowie, będą dostępne przez kolejne trzy sezony zimowe

Na nadchodzące trzy sezony zimowe, miasto Rzeszów zyska dwa nowe, kryte i oświetlone lodowiska. Te obiekty sportowe zostały zaprojektowane po to, aby zapewnić entuzjastom łyżwiarstwa miejsce do realizowania swojej pasji. Według informacji pochodzących z biura prasowego Urzędu Miasta, powstanie lodowisk jest wynikiem współpracy rzeszowskiego samorządu z prywatnym przedsiębiorstwem, które będzie zarządzać tymi obiektami.

Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, wyjaśnia: „Zawarliśmy umowę na okres trzech lat. Udzieliliśmy firmie prawa użytkowania terenu, na którym zostaną utworzone lodowiska”.

Wybór lokalizacji był podyktowany opinią mieszkańców miasta. Jedno z lodowisk powstaje przy ulicy Wyspiańskiego, w miejscu, gdzie wcześniej już funkcjonowało lodowisko. Będzie to większa z dwóch ślizgawek, o wymiarach tafli 20 na 60 metrów. Drugie natomiast zostanie zlokalizowane w pobliżu zapory, na lewym brzegu zalewu na Wisłoku, a jego tafle będą miały wymiary 20 na 30 metrów.

„W każdym z tych miejsc tafle zostaną pokryte halą namiotową i oświetlone, co pozwoli korzystać z nich niezależnie od warunków atmosferycznych” – mówi Grzegorz Wójtowicz, reprezentujący inwestora. „Zaplanowaliśmy również miejsce na kontenery, które zostaną wyposażone w wypożyczalnie sprzętu, toalety oraz automaty z ciepłymi napojami i przekąskami”.