Charytatywny koncert „Serca Sercom” w Rzeszowie na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Strzyżowie

Kolejne muzyczne spotkanie pełne kolęd i pastorałek, organizowane przez dziennikarzy TVP3 Rzeszów oraz aktorów Teatru „Maska”, odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 18, w rzeszowskim Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Wydarzenie to nosi nazwę „Serca Sercom” i ma głównie charakter dobroczynny – cały dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Strzyżowie.

Już od 15 lat dziennikarze i aktorzy z Rzeszowa organizują wspólne świąteczne śpiewanie, zapraszając do udziału również innych lokalnych artystów. Celem tegorocznego koncertu jest wsparcie i przysporzenie radości dzieciom mieszkającym w Domu Dziecka w Strzyżowie, które mają także uczestniczyć w sobotnim wydarzeniu.

Sobotni koncert uświetnią zespoły Grzane Wino i Karczmarze, które będą akompaniować rzeszowskim dziennikarzom i aktorom. Nie zabraknie też występów solowych – publiczność będzie miała okazję posłuchać m.in. Michała Jurkiewicza, Małgorzaty Boć czy Konrada Bauma, finalistę 13 edycji The Voice of Poland.

W ramach koncertu, którego wejście jest całkowicie bezpłatne, uczestnicy będą mogli cieszyć się słuchając pięknych kolęd i pastorałek. Znakomite muzyczne aranżacje sprawią, że znane i mniej znane utwory, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy”, „Mizerna cicha”, czy „Skrzypi mróz” zyskają nowe brzmienie.