"Zemsta" w Teatrze Maski w Rzeszowie – odwiedź spektakl, który nie traci na aktualności

W pierwszy weekend stycznia, po znacznej przerwie, Teatr Maska w Rzeszowie ponownie prezentuje jeden z najbardziej cenionych spektakli – „Zemstę” autorstwa Aleksandra Fredry. Reżyserią tej wybitnej komedii zajmuje się Paweł Aigner.

Ta produkcja cieszy się uznaniem za swój dynamiczny występ, błyskotliwe żarty, unikalny humor sytuacyjny, pięknie skonstruowany język i kolorowych bohaterów. W skrócie: to doskonała okazja do zabawy z klasyką, która nie traci na świeżości. Takie hasło promocyjne zaproponował Teatr Maska w Rzeszowie, zachęcając do obejrzenia swojego przedstawienia.

Zauważmy, że mimo iż prapremiera dzieła hrabiego Aleksandra Fredry miała miejsce prawie dwieście lat temu, „Zemsta” nadal jest jednym z najchętniej oglądanych i najbardziej ukochanych utworów polskiej sceny teatralnej.

Zdaniem Teatru, choć tekst jest często używany jako lustrzane odbicie polskiego mikrokosmosu sąsiedzkich spięć, nie stracił on nic ze swojej aktualności. Wciąż bowiem odzwierciedla nasze narodowe przywary, które utrzymują się mocno mimo upływu czasu. Pomimo tematyki pełnej konfliktów, świat ukazany przez Fredrę został narysowany ciepłymi, przyjaznymi barwami, które łagodzą czasem gorzką prawdę o Polakach. Przedstawienie jest przede wszystkim wyśmienitą komedią, napisaną charakterystycznym, łatwo wpadającym w ucho stylem i błyskotliwym humorem.