W 2024 roku Rzeszów planuje modernizację 730-metrowego fragmentu ul. Załęskiej

Rzeszów ma w planach na bieżący rok gruntowną modernizację fragmentu ulicy Załęskiej. Odcinek do przebudowy jest długi na ponad 700 metrów. W ramach tego przedsięwzięcia, planowana jest również budowa nowego chodnika.

Proces przetargowy na wyłonienie wykonawcy, który podejmie się realizacji tego zadania, został już rozpoczęty. Oczekuje się, że wybór firmy nastąpi jeszcze podczas tej zimy. Zobowiązania przetargowe mówią o tym, że wynik tej inwestycji ma być widoczny w ciągu siedmiu miesięcy od momentu formalnego podpisania umowy.

Artur Gernand, pracownik Kancelarii Prezydenta miasta Rzeszowa, udzielił dodatkowych szczegółów na temat planowanej inwestycji. Ulica Załęska przejdzie gruntowną modernizację na odcinku liczącym około 730 metrów – pomiędzy Zakładem Karnym a ulicą Spichlerzową. Przewiduje się nie tylko poszerzenie jezdni, ale także budowę chodnika dla pieszych.

Gernand wyjaśnia również, że projektem objęte są dodatkowe prace. Między innymi przewidziano przebudowę i wzniesienie nowego systemu kanalizacji deszczowej, modernizację oświetlenia oraz remont przejazdu kolejowego.

Plan modernizacji ulicy Załęskiej na Załężu był jednym z punktów listy inwestycji osiedlowych, które obiecał mieszkańcom prezydent Konrad Fijołek przed wyborami prezydenckimi w 2021 roku.