Kulminacja prac budowlanych na ulicy Parkowej w Rzeszowie – drugi etap inwestycji rusza w tym roku

Rozpoczęcie ostatniej fazy budowy ulicy Parkowej na terenie osiedla Miłocin, położonego w mieście Rzeszów, jest planowane na ten rok. Formalności związane z ogłoszeniem przetargu na realizację tego projektu zostały już zakończone.

Prace nad budową ulicy Parkowej to realizacja jednego z postulatów wyborczych Konrada Fijołka, obecnego prezydenta Rzeszowa. Pierwszy etap tych prac, obejmujący budowę około 800 metrowego odcinka ulicy, rozpoczął się w roku 2022. Powstała część ulicy swoim początkiem przylega do skrzyżowania z ulicą Tarnowską. W ramach prac wykonano m.in. prace rozbiórkowe na istniejącej jezdni i wzniesiono nową, powstały także chodniki, ścieżka rowerowa i system oświetlenia. Koszt zrealizowanych już działań wyniósł ponad 5,2 mln złotych. Teraz nadszedł czas na kolejny etap inwestycji, na którego realizację środki zostały już przeznaczone w budżecie miasta — informuje Konrad Fijołek.

W dniu poniedziałkowym formalnie ogłoszono przetarg na wykonanie drugiego etapu budowy ulicy. Firmę, która podejmie się realizacji planowanych działań, wybierze się jeszcze w tym sezonie zimowym. Zadaniem wykonawcy będzie budowa kolejnego fragmentu ulicy Parkowej o długości prawie 300 metrów oraz odcinka ulicy Miłocińskiej, który będzie miał ponad 220 metrów. Szerokość planowanej drogi wyniesie 6 metrów. Wykonawca będzie również odpowiedzialny za budowę chodników, ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 metra, kanalizacji deszczowej, dojazdów oraz systemu oświetlenia. Przewidywany czas realizacji inwestycji to siedem miesięcy od momentu podpisania umowy z firmą realizującą zadanie.