Posłanka KO-PO Krystyna Skowrońska zachęca do wykorzystania unijnych funduszy

Podczas rozmowy w naszym studiu, Krystyna Skowrońska, reprezentująca KO-PO, zdecydowanie apelowała o wyciągnięcie korzyści z dostępnych środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej oraz skrytykowała błędy, które zdaniem niej popełniło Prawo i Sprawiedliwość. Wypowiedź posłanki była odpowiedzią na wczorajsze wystąpienie europosłanki Beaty Szydło z PiS, które miało miejsce w Rzeszowie.

W swoim przemówieniu, była premier podniosła kwestię polityki rządu w stosunku do Unii Europejskiej. Zauważyła, że prowadzenie tej polityki jest ściśle powiązane z przyszłymi zmianami w strukturach Unii, które mogą prowadzić do realizacji planu rozwoju Europy stworzonego przez Niemcy i Francję. Według Szydło, plan ten jest sprzeczny z polskimi interesami.

Jako odpowiedź na te zarzuty, Krystyna Skowrońska podkreśliła znaczenie współpracy Polski w ramach Unii Europejskiej dla osiągnięcia jak największych korzyści. Posłanka wskazała na potencjalne zyski związane z dostępem do środków z Krajowego Programu Operacyjnego (KPO), funduszy strukturalnych oraz różnych inicjatyw unijnych, takich jak programy wsparcia dla przedsiębiorców.

Skowrońska również zaznaczyła, że planowane jest przeprowadzenie audytu finansowego dotyczącego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Stwierdziła jednak, że nie oznacza to rezygnacji z tego projektu. Jak dodała, ewentualne decyzje zostaną podjęte dopiero po dokładnym przeanalizowaniu założeń finansowych i poniesionych wydatków.