Hojność mieszkańców Rzeszowa podczas 32. Finału WOŚP – zebrano ponad 357 tys. złotych

Kiedy nadszedł czas na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mieszkańcy Rzeszowa wykazali się niezwykłą hojnością. Łącznie udało im się zgromadzić w kartonowych skarbonkach imponującą sumę – ponad 357 tysięcy złotych. Co ważne, to jedynie wstępna kwota, która z pewnością jeszcze wzrośnie, gdy do puli zostaną dodane środki zebrane za pośrednictwem e-skarbonek oraz aukcji przeprowadzanych na platformie allegro.

Magdalena Sierżęga, kierująca sztabem przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, wyraziła swoje emocje związane z tym rokiem: „Tegoroczny finał WOŚP dał nam wiele nowych doświadczeń. Z każdą edycją nasz sztab staje się coraz silniejszy i poprawia swoje funkcjonowanie. Nie było chwili w ostatnią niedzielę, gdy uśmiech znikał z twarzy wolontariuszy czy członków sztabu. Nasza determinacja i umiejętność współpracy pozwoliły nam osiągnąć ten wynik.”

Na ulicach Rzeszowa i okolic aktywnie działało aż 220 wolontariuszy z trzech lokalnych sztabów podczas 32. Finału WOŚP. Zbiórkę przeprowadzały osoby w różnym wieku – od siedmiolatków, przez młodzież, aż po studentów i dorosłych. Ciekawostką jest to, że najmłodszy pomocnik wolontariusza miał tylko roczek.

Można było spotkać wolontariuszy w praktycznie każdym zakątku miasta – od rynku rzeszowskiego, przez Piwnice Rzeszowskie, galerie handlowe, aż po Zespół Szkół Sportowych, gdzie odbywały się rozgrywki sportowe. Zgromadzono rekordową sumę 357 249,32 złotych, a do tego jeszcze będą dodane środki z e-skarbonek i aukcji na allegro