Rzeszowski złodziej wpadł w pułapkę: policja zatrzymała 43-latka podejrzewanego o szereg włamań

Siły policyjne z Rzeszowa, położonego na Podkarpaciu, pojmały notorycznego przestępcę specjalizującego się w kradzieżach. Wiek złodzieja wynosi 43 lata, a wśród jego celów były biura różnych firm, apteki oraz nawet gabinety dentystyczne. Suma nielegalnie przywłaszczonych przez mężczyznę środków waha się w granicach 43 tysięcy złotych. Przestępca usłyszał aż 15 zarzutów.

Służby porządkowe z Rzeszowa poinformowały, że od początku roku 2023 policjanci stacjonujący na osiedlu Baranówka napotkali na wiele zgłoszeń dotyczących aktów włamania. Najnowszy incydent miał miejsce w połowie stycznia bieżącego roku, z kolei przeważające miejsca przestępstw to pomieszczenia firm działających w sektorze usług i handlu.

Podczas śledztwa dotyczącego serii włamań, detektywi doszli do wniosku, że sprawcą może być 43-letni obywatel Rzeszowa. Mężczyzna został aresztowany w ostatni wtorek. Przestępca przyznał się do serii włamań i wskazał miejsca, z których zabrał pieniądze.

Aspirant sztabowy Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, poinformowała, że miejsca kradzieży obejmowały nie tylko hurtownie i biura firm, ale również aptekę, gabinet stomatologiczny oraz biuro lodowiska. Każde z tych miejsc było miejscem kradzieży pieniędzy. Złodziej przywłaszczył sobie niemal 43 tysiące złotych. Ujawnił, że wszystko, co skradł, było wykorzystywane na codzienne życie.