Zakończenie charytatywnej akcji "Styczeń z Kolędą" organizowanej przez Rzeszowski Dom Kultury

W Rzeszowie, w lokalnym Domu Kultury, dobiegła końca tegoroczna edycja akcji dobroczynnej o nazwie „Styczeń z Kolędą”. Celem inicjatywy była pomoc 4-letniej Julii, której leczenie i rehabilitacja kręgosłupa były pilnie potrzebne. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się zgromadzić kwotę przekraczającą 10 tysięcy złotych.

„Styczeń z Kolędą” to seria koncertów charytatywnych, które każdego roku są okazją do przeprowadzenia kampanii pomocy skierowanej do osób w potrzebie. W tym roku centrum uwagi znalazła się mała Julia z Rzeszowa. Ta 4-letnia dziewczynka zmaga się z zespołem Larsena, rzadkim schorzeniem genetycznym. Julia cierpi na skoliozę, która powoduje bardzo silny nacisk na klatkę piersiową. To z kolei może prowadzić do poważnych problemów z oddychaniem, stanowiących zagrożenie dla życia.

Akcja charytatywna trwała od 13 do 28 stycznia 2024 roku, a wspierali ją nie tylko artyści różnych pokoleń, ale także mieszkańcy Rzeszowa, którzy pokazali swoje wielkie serca. „Styczeń z Kolędą” odbywał się podczas sześciu koncertów, które miały miejsce w różnych domach kultury i kościołach rozsianych po całym mieście. Uroczystości były okazją do wspólnego kolędowania pracowników i uczestników zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury, specjalnie zaproszonych gości oraz publiczności zgromadzonej na tych wydarzeniach.