Indonezyjscy stypendyści poznają Rzeszów, Polskę i Europę dzięki programowi edukacyjnemu

Grupa dziesięciu zdolnych studentów z Indonezji miała okazję pogłębić swoją wiedzę oraz odkryć uroki Rzeszowa, Polski i Europy. To wszystko dzięki stypendialnemu programowi rządu Republiki Indonezji, który umożliwił im naukę przez jeden semestr na kierunkach zarządzania lotnictwem oraz projektowania gier w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie.

SMA to inicjatywa, która daje indonezyjskim studentom szansę na studia na renomowanych uczelniach partnerskich poza granicami ich kraju. Dziesięcioro stypendystów z Indonezji wybrało WSIiZ, gdzie uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych kursach z zakresu Aviation Management oraz Game Design and Development. Te dwa kierunki są charakterystyczne dla WSIiZ, a kursy obejmowały kombinację zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzonych w ramach trzech lat standardowej edukacji.

W ramach swych studiów na kierunku Game Design and Development, Muhamad Ihsan Nuril Anwar miał okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami i innowacyjnym podejściem do nauczania. Zdobyta wiedza z dziedziny inżynierii oprogramowania i projektowania graficznego została wzbogacona o praktyczne spostrzeżenia zdobyte podczas wizyt w firmach takich jak G2A, Prime Bit Games czy Parku Aeropolis.

Jednak indonezyjscy stypendyści nie spędzili całego swojego pobytu w Polsce tylko na studiach. Mieli okazję spotkać się z prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem oraz odwiedzić lokalne firmy, takie jak G2A, Prime Bit Games, Dolina Lotnicza, Port Lotniczy Rzeszów Jasionka i Park Naukowo Technologiczny Aeropolis. Studenci zwiedzili również region, uczestnicząc w wycieczkach do Sanoka, Soliny i Łańcuta. Znaleźli też czas na odwiedzenie takich miast jak Kraków, Warszawa i Gdańsk, a także kilku europejskich stolic: Rzymu, Paryża, Amsterdamu, Brukseli, Budapesztu i Pragi.