Miasto Rzeszów przystąpiło do gruntownych napraw dróg po sezonie zimowym

Skrupulatnie zaplanowane prace nad poprawą stanu nawierzchni dróg na terenie Rzeszowa ruszyły pełną parą. Załogi specjalistów, które mają za zadanie eliminować wszelkie niedoskonałości asfaltu, już rozpoczęły swoją pracę.

Od początku tego tygodnia, ekipy remontowe zaangażowane były w różne projekty na wielu rzeszowskich ulicach. Wśród nich znalazły się m.in. Dąbrowskiego, Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Spacerowa, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej oraz rondo Kuronia. Plany na środę obejmowały naprawę uszkodzeń nawierzchni na ulicach Kiepury, Karkonoskiej, Generała Maczka, Siemieńskiego, Bałuckiego, Kujawskiej i Olbrachta. Jeśli tylko warunki atmosferyczne są sprzyjające, pracownicy drogownictwa codziennie angażują się w prace na co najmniej kilkunastu ulicach.

Do poprawy jakości rzeszowskich dróg zobowiązała się firma Eurovia, która została wybrana do tego zadania w procesie przetargowym.

W ramach zawartej umowy, Eurovia jest odpowiedzialna za monitorowanie stanu technicznego odcinków dróg, zabezpieczanie i oznakowanie miejsc, w których stwierdzono uszkodzenia podczas inspekcji terenowych. Firma jest też zaangażowana w naprawę zniszczonych elementów pasa ruchu, takich jak nawierzchnia jezdni, chodniki o powierzchni asfaltowej, pobocza, ścieżki rowerowe oraz wymianę uszkodzonych pokryw studzienek kanalizacyjnych i wpustów deszczowych – wyjaśnia Artur Gernand, reprezentant rzeszowskiego ratusza.

W bieżącym roku na realizację napraw dróg na terenie miasta Rzeszów zużyto już 56 ton mieszanki mineralno-asfaltowej.