Zasada "Nie jest dobrze, by człowiek był sam" inspiruje obchody 32. Światowego Dnia Chorego w diecezji rzeszowskiej

Przekaz „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” to motyw przewodni 32. edycji Światowego Dnia Chorego, której ceremonie odbędą się w niedzielę, 11 lutego. Główne uroczystości w diecezji rzeszowskiej planowane są w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie.

Ks. Piotr Porytała, stojący na czele Caritas z Rzeszowa, nawiązał do orędzia Papieża Franciszka w rozmowie radiowej z Radiem VIA. Wskazał, że choroba stanowi element ludzkiego życia, ale może przybierać postać nieludzką, gdy jest doświadczana w samotności. Z tego powodu relacje między ludźmi nabierają szczególnego znaczenia. Wypowiedział się również na temat kluczowej roli pracowników służby zdrowia opiekujących się osobami chorymi oraz kapelanów służących w szpitalach i placówkach opiekuńczych.

Caritas z Rzeszowa prowadzi placówki pielęgnacyjno-opiekuńcze dla pacjentów w terminalnej fazie choroby. Są one zlokalizowane w Jaśle, Głogowie Małopolskim i Chmielniku.

Centralne uroczystości Światowego Dnia Chorego, które odbędą się w diecezji rzeszowskiej, zaplanowane są w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie na niedzielę, 11 lutego. O godzinie 12 rozpocznie się Msza św. z intencją dla chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego. Przewodniczyć jej będzie bp Jan Wątroba. Radio VIA przewidziane jest do bezpośredniej transmisji Mszy św.